Cameratoezicht

Melden van cameratoezicht

Wanneer moet een organisatie cameratoezicht melden bij het CBP?

Melden van cameratoezicht: Organisaties moeten cameratoezicht vooraf melden bij het College bescherming persoonsgegevens (CBP), tenzij er een vrijstelling geldt. Wil een organisatie cameratoezicht inzetten voor de beveiliging van personen, gebouwen, terreinen, zaken en productieprocessen? Dan is dit in de regel vrijgesteld van melden op grond van artikel 38 uit het Vrijstellingsbesluit, mits het gaat om duidelijk zichtbare camera’s. De vrijstelling geldt dus niet voor verborgen camera’s.

Voorwaarden vrijstelling
Cameratoezicht dat is vrijgesteld van melden, moet wel voldoen aan de algemene eisen uit de Wet bescherming persoonsgegevens. Ook moet de organisatie zich houden aan de eisen die artikel 38 van het Vrijstellingsbesluit stelt. Een van die eisen gaat over hoe lang de organisatie de camerabeelden mag bewaren.

Bewaartermijn camerabeelden
Als uitgangspunt geldt dat een organisatie camerabeelden niet langer dan 4 weken mag bewaren. Voor een langere bewaartermijn moet een goede reden zijn. Bijvoorbeeld als een bepaald incident is vastgelegd, zoals een winkeldiefstal. De organisatie mag de beelden dan bewaren tot dit incident is afgehandeld.

Cameratoezicht openbare orde
Zet een gemeente cameratoezicht in om de openbare orde te handhaven, conform artikel 151c van de Gemeentewet? Dan geldt er geen meldingsplicht.

Bron: College Bescherming Persoonsgegevens

Share this post